متعه یا ازدواج موقت (1)

صحبت مان درباره کسانی که فرصت  مناسب و دلخواه ازدواج را پیدا نمی کنند نیست. از کسانی حرف می زنیم که  خودشان تصمیم به مجرد ماندن می گیرند. آنهایی که از ازدواج می ترسند یا  نفرت دارند. چرا بعضی از زنان از ازدواج فرار می کنند؟


 

صحبت مان درباره کسانی که فرصت  مناسب و دلخواه ازدواج را پیدا نمی کنند نیست. از کسانی حرف می زنیم که  خودشان تصمیم به مجرد ماندن می گیرند. آنهایی که از ازدواج می ترسند یا  نفرت دارند. چرا بعضی از زنان از ازدواج فرار می کنند؟

 

 

استقلال

این یکی از شایع‌ترین دلایل حفظ استقلال است. به نظر می‌رسد این روزها خانم‌ها بیشتر از آزادی خود لذت  می‌برند. آنها فکر می کنند ازدواج استقلال شان را به مخاطره می اندازد و با مسئولیت های جدید و تعهدهای خانوادگی محدودشان می کند. بنابراین مجبورند  از کار و تحصیل و علایقشان فاصله بگیرند. تصوری که البته اشتباه است.  ازدواج ممکن است سبک زندگی شما را عوض کند اما با انتخاب درست می توانید  همسری داشته باشید که حامی استقلال شما و فعالیت هایتان باشد نه مخالف آن.

 

اوقات تنهایی

بعضی از زنان وقت گذراندن برای  خودشان را یکی از دلایل عدم تمایل به ازدواج می دانند. تجرد طولانی مدت  برای عده ای باعث می شود انزوا و تنهایی شان را به هر چیزی ترجیح بدهند.  این عده عموما سازگاری خوبی ندارند و به راحتی با دیگران کنار نمی آیند.

 

روابط قبلی

تجربیات بد از ازدواج‌های قبلی  گاهی یکی دیگر از دلایلی است که خانم‌ها را از ازدواج دور می‌کند. نه فقط  ازدواج، روابط عاطفی شکست خورده و دوستی های ازبین رفته و بی اعتمادی ناشی  از آنها مانع از وارد شدن آنها به یک رابطه طولانی مدت می شود. تجربیات تلخ دیگران هم گاهی مزید بر علت می شود تا زن ها قید ازدواج را بزنند.

 

چطور با این ترس ها مقابله کنید؟

برای خودتان تعیین کنید که دقیقا از چه چیزی می‌ترسید:  بیشتر افراد از خود ازدواج نمی‌ترسند، از حواشی و آن ترس دارند. برای  مقابله با این ترس بدترین تصویر ذهنی که نگرانتان می کند و باعث می شود از  ازدواج بترسی، در ذهن خود مجسم کنید و سعی کنید حربه های مقابله با آن را  برای خود تعیین کنید. این که چطور می توانید از این اتفاق پیشگیری کرده و  در صورت وقوع چطور باید با آن برخورد کنید.

 

مشورت بخواهید: از هر کسی که در زندگی مشترک خود موفق است بخواهید تا درباره ترس ها و نگرانی هایی که قبل از ازدواج داشته و موفقیت هایی که در مقابله با آنها یا حل و  فصل شان به دست آورده برایتان صحبت کند.

 

قبل از ازدواج توجه کنید:  ترس های شما تا حد زیادی با انتخاب همسر مناسب تان از بین می رود.  نیازهایتان را پیش از هر چیز باید با شریک زندگیتان در میان بگذارید. از  این طریق هم شریکتان متوجه نیازهای شما می‌شود و هم می توانید در رابطه خود موفق تر به پیش بروید.

[ ۱۳٩۳/۳/٢٠ ] [ ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ ] [ T...R ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

1- این وبلاگ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. 2- ملاک ما در صحت مطالب فقط نظر شرع مقدس اسلام و فتاوای مراجع معظم تقلید می باشد. 3- این وبلاگ همسر یابی نمی کند . 4- مدیر وبلاگ در پی ترویج ازدواج موقت نمی باشد. بلکه نیک بر مدیر روشن است که تشکیل جامعه اسلامی قوی مبتنی بر استحکام بنیان خانواده اسلامی می باشد که در اثر ازدواج دائم به وجود می آید. ازدواج موقت فقط برای کسانی است که امکان ازدواج دائم را در شرایط فعلی ندارند. که همه شرایط و موارد آن در ضمن مطالب وبلاگ آمده است.
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب